פרויקט "עסק עם ערך"

IVN ובנק מזרחי-טפחות משלבים כוחות מאז שנת 2014, במיזם "עסק עם ערך", במטרה לסייע למיזמים עסקיים-חברתיים בתחילת דרכם לצמוח כעסק חברתי מניב

מזרחי-טפחות במסגרת פעילותו בקהילה, חרט על דגלו לתמוך ולעודד מיזמים חברתיים העוסקים בקידום אוכלוסיות מוחלשות בישראל.

IVN הוא ארגון יזמות והשקעות חברתיות, המוביל את הבניה וההקמה של המגזר הרביעי בישראל ומתמקד בתמיכה וסיוע למיזמים עסקיים-חברתיים על מנת להובילם לקיימות ארוכת טווח.

IVN ובנק מזרחי-טפחות משלבים כוחות בפרויקט זה מאז שנת 2014, במטרה לסייע למיזמים עסקיים-חברתיים בתחילת דרכם לצמוח כעסק חברתי מניב.

החצר

הבנק בשיתוף קרן IVN מפרסמים אחת לשנה "קול קורא" ומזמינים מיזמים עסקיים-חברתיים להציג מועמדותם לתכנית ייחודית להצמחת מיזמים. המיזמים שייבחרו לתוכנית יזכו במענק כספי וליווי מנטורים.

על המיזמים הנבחרים לייצר שינוי ארוך טווח והשפעה חברתית מדידה תוך כדי התבססות על מקורות הכנסה עצמיים שלהם וללא תלות בפילנתרופיה.

המיזמים נדרשים להיות בעלי גוון חברתי המבוססים על מודל עסקי כלכלי וכאלה המעסיקים עובדים הנמנים על אוכלוסיות מוחלשות בישראל ו/או המייצרים מוצרים/שירותים למען אוכלוסיות אלו.

 


בשנת 2021 כ-100 עסקים ועמותות הגישו מועמדות, ומתוכם נבחרו 4 מיזמים:


בארטלי

ארגון נוער חינוכי המקים רשת ארצית של מרכזי רכיבה לנוער ומפעיל תכניות חינוכיות לילדים ונוער במצבי סיכון בכפרי נוער, פנימיות ורשויות מקומיות בפריסה ארצית. העמותה מכשירה את בני הנוער כמכונאי אופניים ומדריכי רכיבה מקצועיים.

ממו אפ

חברה אשר פיתחה 'סייען דיגיטלי' אישי ונגיש הכולל לוח פעילות, תזכורות, מוזיקה, סרטים ותמונות בהתאמה אישית ואפשרות לקבל שיחות וידאו. הסייען הדיגיטלי פועל ברציפות 24/7 באופן אוטומטי מלא. מיועד לאוכלוסיה של כחצי מיליון אנשים בישראל הסובלים מבעיות מוחיות, מתקשים בתפקוד יום-יומי וסובלים מבדידות וניתוק.

Monte video

העסק שם דגש על האתגר החברתי של שילוב בני נוער במצבי סיכון בשוק התעסוקה. הארגון מאתר, מכשיר ומעסיק בפועל בני נוער וצעירים במצבי סיכון במקצועות הדיגיטל כמו: עריכת וידאו, צילום, אנימציה, גרפיקה ועוד.

דה יאפא

מרחב אירוח ביפו המקדם העסקה והעצמת נשים ערביות מקומיות בתחום האירוח והסדנאות.