Generic placeholder image

איך לצלוח בשלום את משבר הקורונה בעסק

5 צעדים שיסייעו להגן על העסק שלך ולזהות את כיווני הצמיחה בעתיד בתקופה מאתגרת זו

משבר הקורונה הכניס את המשק כולו למצב חירום בלתי צפוי ויצר מציאות חדשה. עסקים רבים נאלצים למצוא פתרונות יצירתיים לקושי של עובדים להגיע למקום העבודה, למגבלות על פעילויות ולפגיעה בפעילות ספקים ונותני שירותים שונים.  
אנו מציעים 5 צעדים שיסייעו לעסק שלך לעבור בשלום תקופה מאתגרת זו ולזהות את כיווני הצמיחה בעתיד.

עם היד על הדופק

בין אם העסק שלכם עצר את הפעילות ובין אם המשכתם לתת שירות ללקוחות שלכם, חשוב להבין בדיוק עד כמה חמורה הפגיעה בעקבות המשבר. בעסק שבו עיקר ההכנסות במזומן או בעסק המתמקד בסוג אחד של שירותים או מוצרים אולי קל יותר לזהות את השינוי שהתרחש כמעט בזמן אמת. 
המשבר משפיע גם על צד ההכנסות וגם על צד ההוצאות והתוצאה הסופית עשויה להיות מורכבת יותר ממה שנדמה תחילה.

כדי להבין את היקף השינוי חשוב לבדוק את תזרימי ההכנסות הצפויים, לבחון אם חל שינוי בערך הנכסים של העסק ולאמוד את ההתחייבויות להוצאות שוטפות על תקורות, תשלומי שכר לעובדים, תשלום לספקים ואולי גם עלויות מימון כלשהן. 

אם קיימת פגיעה משמעותית, כדאי לדון בכך עם הבנקאי שלך כדי למנוע אי נעימות ולא לחרוג מקו האשראי. יחד עם הבנקאי אפשר לבחון אפשרויות מימוניות מתאימות להיערכות למצב הקיים.


לא לוקחים סיכונים מיותרים

בתקופה של אי ודאות גבוהה, כדאי בטווח המיידי לצמצם הוצאות שאינן הכרחיות מבלי לפגוע בהתחייבויות. זו אינה העת לבצע השקעות גדולות לעתיד, אלא אם ההוצאה תשתלם בטווח הקצר עד בינוני ואפשר לעמוד בה עם תזרים ההכנסות הנוכחי. 
חשוב לבחון האם הקיצוץ בהוצאות לא יפגע בפעילות העסק וביכולת לחזור לפעילות מלאה יותר תוך זמן סביר. אם הקיצוץ עלול לפגוע בעסק בצורה חריפה, כדאי לבחון יחד עם הבנק אפשרות להלוואה מתאימה.


מנסים לצפות קדימה

חשוב לנצל את הירידה בהיקף הפעילות לאיתור הזדמנויות ייחודיות. לאחר ייצוב העסק כדאי לחשוב על כמה תרחישים אפשריים ועל המשמעויות שלהן לעסק.
מה יקרה אם המשק יחזור לסגר מלא, לסגר חלקי או שנמשיך לפעול בצורה מלאה תחת מגבלות מסוימות?. 
האם התעוררו צרכים חדשים אצל הלקוחות? 
האם כדאי לייצר כמה חלופות לספקים כדי לצמצם את התלות בהם? 
האם יש לעסק יתרון כלשהו על פני המתחרים שניתן למנף במצב כזה? 
כדאי לנתח את ההשפעות הצפויות בכל אחד מתרחישים אלה על הלקוחות שלכם. באמצעות ניתוח מסודר שכזה אפשר לזהות כיווני פעולה שעשויים להיות נתיב צמיחה קריטי של העסק בשנים הקרובות.


נשמעים להנחיות והולכים על בטוח

מעבר להיערכות התפעולית והפיננסית שלכם, נראה שיעברו עוד חודשים רבים ואולי אף שנים עד שנשוב לשגרת פעילות מלאה כפי שהייתה לפני המשבר. בינתיים, חשוב לבצע את ההתאמות הנדרשות במתכונת הפעילות שלכם כדי להגן מפני התפשטות הנגיף בקרב עובדים, ספקים ולקוחות. 
הקפדה על כללי הבטיחות ורכישת אמצעי מיגון מתאימים אמנם תעלה לכם כסף היום, אך פגיעה ביכולת שלכם לפעול בצורה תקינה לאורך זמן עלולה להיות יקרה הרבה יותר.

 

הבהרות

  • האמור לעיל הינו בבחינת מידע בלבד ואינו מהווה כלל וכלל הצעה למתן אשראי
  • דחיית תשלומי הלוואה דומה לקבלת הלוואה חדשה בתנאי הריבית של ההלוואה המקורית. יש לבצע שימוש מושכל בהגשת הבקשה להקפאת תשלומים ובאורך תקופת ההקפאה המבוקש
דרכים ליצירת קשר
לקבלת שיחה מבנקאי
נא למלא שם החברה
נא למלא 9 ספרות כולל ספרת ביקורת
נא למלא ח.פ. יש להזין עד 10 ספרות
נא למלא מספר טלפון (ספרות בלבד)
רוצה לפתוח חשבון עסקי?

 

הבנקאים שלנו זמינים עבורך
גם ב-WhatsApp וישמחו ללוות אותך בתהליך

WhatsApp השארת פרטים