כלים לשירותך

טיפים לחיסכון פנסיוני לבעלי עסקים


אנו שמחים 
להציג בפניך 6 טיפים לניהול
החיסכון הפנסיוני שלך.

היועצים הפנסיוניים שלנו ישמחו לייעץ לך 

בבחירת החיסכון הפנסיוני המתאים לך ביותר.

 ניתן לפנות אלינו גם בט​ופס או בטלפון ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​8860*​​​​.

לקבלת ייעוץ פנסיוני ללא התחייבות

מלא את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם:

​​

1. האם יש ברשותך חיסכון פנסיוני שנשכח?

לפני שמתחילים להפריש כספים לקרן פנסיה לעצמאיים, כדאי לבדוק אם נפתח עבורך חיסכון פנסיוני מתקופת עבודתך כשכיר. אם ברשותך חיסכון פנסיוני, פעיל או לא פעיל, הוא יכול לשמש כבסיס לחיסכון הפנסיוני שלך כעצמאי. 

באמצעות המסלקה הפנסיונית ניתן לקבל מידע על כל החסכונות הפנסיוניים שנצברו לזכותך.

 

2.  לעקוב אחר החיסכון הפנסיוני

מומלץ להכיר את הרכב החיסכון הפנסיוני שלך, לוודא שההפקדות מבוצעות בסכומים המתאימים, ולבחון מהי התשואה שמתקבלת והאם יש צורך לערוך שינוי.

 

3. להתאים את הרכב החיסכון הפנסיוני לגיל

חשוב מאוד להתאים את רמת הסיכון למשך ההשקעה. ככל שטווח ההשקעה ארוך יותר ונותרו שנים רבות לגיל הפנסיה, ניתן להגדיל את רמת הסיכון שבה גם פוטנציאל התשואה גבוה יותר.  

 

4. לבדוק את דמי הניהול

 ככל שדמי הניהול נמוכים יותר - כך גדל החיסכון נטו. יש לבדוק את דמי הניהול, במקביל לבדיקת פרמטרים נוספים כגון תשואות העבר, רמת הסיכון במוצר הפנסיוני, מסלול ההשקעה, איכות הגוף המוסדי והשירות.

באתרי האינטרנט של משרד האוצר גמל נטפנסיה נט וביטוח נט ניתן לצפות בתשואות קופות הגמל, קרנות הפנסיה וחברות הביטוח.

 

5.  לא לפדות את הכסף לפני הפרישה

משיכת הכסף שנצבר בחיסכון הפנסיוני לפני הפרישה לגמלאות עלולה לפגוע בקצבה החודשית בתקופת הפנסיה. בנוסף, משיכת סכום חד-פעמי מכספי התגמולים בקרן הפנסיה מחויבת במס של 35%. ניתן אמנם לבקש פטור ממס, אך רק במקרים ספציפיים על פי קריטריונים שנקבעו בחוק.

 

6.  חיסכון פנסיוני לעובדים

מומלץ להבהיר לעובדים בעסק את חשיבות החיסכון הפנסיוני. העובדים שלך זכאים לבחור במוצר הפנסיוני שהם מעוניינים לחסוך בו, וגורם פנסיוני מורשה יכול לסייע להם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורם.

 

הערות משפטיות

בנק מזרחי-טפחות בע"מ עוסק, בין היתר, בייעוץ פנסיוני ומשולמת לו עמלת הפצה מחברות המנהלות מוצרים פנסיוניים בשיעורים ובתנאים הקבועים בדין. האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ ו/או המלצה לרכישת מוצר פנסיוני ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/ שיווק  פנסיוני בידי בעל רישיון עפ"י הדין המתחשב בנתונים ובצרכים הפרטניים של כל אדם. מתן ייעוץ פנסיוני כפוף לחתימה על הסכם ייעוץ, להוראות הדין ולהוראות ההסכם. האמור לעיל הינו למטרת אינפורמציה בלבד ומובא כחומר רקע בלבד. בנק מזרחי טפחות בע"מ, בעלי מניותיו, מנהליו ועובדיו לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.

​​​​
 
​​​