Generic placeholder image

המדריך למשכנתא בימי הקורונה

המומחים של טפחות התאימו מוצרים וריכזו טיפים מותאמים לתקופת הקורונה ללקוחות בתהליך לקיחת משכנתא וללקוחות בעלי משכנתא

הקורונה תפסה את כולנו לא מוכנים. גם אלה שבדיוק התחילו להתעניין בלקיחת משכנתא ואי הוודאות בלמה אותם, דרך אלה שנמצאים בעיצומו של התהליך ולא יודעים אם התנאים ישתנו, ועד לבעלי משכנתא שתוהים איך אפשר להקל בתשלומים או לקבל אשראי נוסף על מנת לשרוד את התקופה.

לקוחות בדרך למשכנתא

רבים תוהים אם בכלל אפשר לקבל משכנתא בימים אלו. ובכן, בהחלט כן.
אז איך עושים את זה במסגרת מגבלות התנועה הקיימות היום? המומחים של טפחות מאפשרים לבצע את רוב התהליך גם מרחוק, באמצעים הדיגיטליים, מייל, סמס או בטלפון בליווי של מומחה משכנתאות, במינימום הגעה לסניף. זה אפשרי וזה עובד.

אם מצאתם את עצמכם בחל"ת או הכנסתכם קטנה ואתם דואגים מהקושי בהחזרי התשלומים בתקופה הנוכחית, בטפחות מאפשרים לכם לקבל משכנתא בהתבסס על הכנסתכם כפי שהייתה לפני החל"ת וכן לבצע את המשכנתא עם דחיית תשלומים חלקית או מלאה.

מסלול יחודי

בעקבות השלכות המשבר המומחים של טפחות פיתחו מוצרים ייחודיים המתאימים לתקופה בה קיימת חוסר וודאות הן מבחינת יכולת ההחזר והן מבחינת צרכי האשראי.
מסלול המשכנתא האולטימטיבי לתקופה זו, ללקוחות הרוכשים דירה וצריכים משכנתא הוא "משכנתא בקצב שלך", המאפשר לקבוע מראש החזר חודשי שונה בתקופות שונות במהלך המשכנתא, תוך התאמת גובה ההחזר החודשי ליכולות הלקוח בעת לקיחת המשכנתא, ובעתיד הקרוב והרחוק.

לדוגמא לקוח יכול להתחיל עם החזר חודשי נמוך לתקופה מוגדרת ולהגדילו בהדרגה במספר תקופות זמן שונות, או להיפך, כפי שיתוכנן מראש. תנאי המשכנתא הגמישים מותאמים ליכולות הלקוח ונבנים על ידי מומחה משכנתאות יחד עם הלקוח, לפני ביצוע ההלוואה.


לקוחות עם משכנתא קיימת

יש לכם משכנתא ועד למשבר הקורונה שילמתם אותה כסדרה, אבל עכשיו אתם מתקשים לעמוד בהחזר החודשי. אילו פתרונות אנו מציעים לכם?
כדי להקל עליכם כלכלית בתקופת המשבר, הבנק מציע הקפאת תשלומי המשכנתא ללא העמלה שנגבית כבימי שגרה.

ניתן לבצע דחייה מלאה או חלקית של ההלוואה. מה ההבדל ביניהם?
בדחיה מלאה - אין תשלומים בכלל. לא של הקרן ולא של הריבית. מה שכן- תחושב ריבית דריבית, רק על הריבית שלא שולמה בתקופת הדחייה. בדחייה חלקית - משולם רק חלק הריבית בתוך ההחזר החודשי.
מתום ההקפאה ועד תום ההלוואה- התשלום החודשי יגדל בהתאם לסוג ההקפאה שבוצעה ולתקופה בה נדחו התשלומים.

לווים שכבר דחו את התשלומים עקב משבר הקורונה יוכלו לקבל דחייה נוספת עד 31/12/2020. לווים שעדיין לא דחו את תשלומי המשכנתא עקב משבר הקורונה יוכלו להגיש בקשה לדחיית תשלומים עד 31/12/2020 ולבחור את תקופת דחיית התשלומים הרצויה, בין חודש ל-6 חודשים.
איך עושים את זה? אנו מציעים פתרון קל ונוח של מילוי בקשה דיגיטלית להקפאה.

האפשרות השנייה היא לקחת הלוואה לכל מטרה על חשבון שעבוד הנכס. לאור המשבר, בנק ישראל מאפשר לקבל הלוואה לכל מטרה כנגד שעבוד הנכס, כך שסך ההלוואות כולל המשכנתא הקיימת על הנכס, יהיה עד 70% משווי הנכס ולא עד 50% כפי שהיה קודם.


אם בנוסף למשכנתא, יש לכם התחייבויות כספיות נוספות – קיימת אפשרות לאחד הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות מסחריות לטווח קצר להלוואה לכל מטרה יחד עם המשכנתא הקיימת בפריסה לתקופה ארוכה ובכך להקטין את ההחזר החודשי, מה שיכול להקל עליכם מאוד בתקופה זו. פתרון זה יכול לסייע לכם להקטין התחייבויות קיימות, להקל על ההתנהלות בחשבון הבנק שלכם.


ללקוחות הנוטלים משכנתה בטפחות או בעלי משכנתה בטפחות שצריכים אשראי נוסף מציעים המומחים את כרטיס אשראי טפחות, מוצר בלעדי למזרחי-טפחות המאפשר קבלת מסגרת אשראי עד 120 אלף ₪ בריבית אטרקטיבית ולתקופת החזר של עד 20 שנה. הלקוח יכול לשלם או למשוך כסף מתי שירצה וישלם רק על מה שניצל בפועל. כמו כן, ייהנו הלקוחות מפטור מלא מדמי כרטיס – ללא התניה במינימום שימוש או פעולות.

 

לסיכום: עם כל הטלטלות הרגשיות והכלכליות, החיים ממשיכים, משפחות עוברות דירה, זוגות צעירים עוברים משכירות לבעלות והמשכנתאות ממשיכות איתן. אין צורך להיכנס ללחץ מיותר, אלא לבדוק היטב את הפתרונות המוצעים בשוק. המומחים של טפחות ישמחו להציע לכם מגוון פתרונות מותאמים אישית וזמינים עבורכם בטלפון ובאתר. והכי חשוב שימרו על הבריאות.

 

 

הערות משפטיות

  • אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל
  • מתן כל סוגי אשראי וכרטיסי האשראי, סוג הלוואה וביטחונות בכפוף לשיקול דעת הבנק
  • האמור לעיל הינו בבחינת מידע בלבד ואינו מהווה כלל וכלל הצעה למתן אשראי
  • אין באמור לעיל משום אישור ההלוואה
דרכים ליצירת קשר
נא למלא שם פרטי
נא למלא שם משפחה
נא למלא 9 ספרות כולל ספרת ביקורת
נא למלא מספר טלפון (ספרות בלבד)
משאירים פרטים ואנו מייד מתקשרים אליך​​
נא למלא שם פרטי
נא למלא שם משפחה
נא למלא ת.ז.. 9 ספרות כולל ספרת ביקורת
נא למלא מספר טלפון (ספרות בלבד)
אישור משכנתא מיידי
דרכים ליצירת קשר
אישור משכנתא מיידי
צ'אט השארת פרטים חייגו אלי