Generic placeholder image

חוזרים אל המסלול: משקיעים בפיקדון ונהנים מעליית הריבית

הריבית במשק שבה לעלות ונראה שמדובר במגמה עולמית. זה הזמן להכיר את אפיק הפיקדונות, וליהנות מהריביות הגבוהות בהשקעה נבונה וסולידית, המאפשרת נקודות יציאה בהתאם לצרכים ולמטרות שלך

לאחר שנים של קיפאון וריבית אפסית, עליית הריבית בשווקים הבינלאומיים היא כבר מגמה מבוססת. הבנק המרכזי בארה"ב ירה את יריית הפתיחה בתחילת 2022, עם עלייה ראשונה ותחזית לסדרת עליות נוספות, ואחריו הודיעו על עליות מתונות גם הכלכלות החזקות בעולם. באפריל הצטרף למגמה בנק ישראל, עם העלאת ריבית ראשונה זה שנים. כמו בכל העולם, גם בישראל בוצעה העלאת הריבית בניסיון לבלום את האינפלציה המזנקת ועליות המחירים, ובראשם מחירי הדיור. על פי תחזית בנק ישראל, הריבית במשק תוסיף ותעלה במתינות לפחות עד לסוף שנת 2023. 

עליות הריבית אמנם גורמות להתייקרות ההחזרים על הלוואות ומשכנתאות, במיוחד אלה הצמודות לריבית הפריים, אך מצד שני הן משפיעות לטובה על ריבית הפיקדונות. העלייה יוצרת הזדמנויות חדשות בתחום הפיקדונות, אשר מטבעם הם תחום השקעות סולידי, והופכת אותם לאפיקים אטרקטיביים יותר.

זוהי בשורה אמיתית: במקום שהכסף ינוח בחשבון העו"ש או ייחשף לסיכונים בבורסה - ניתן להשקיע אותו בחוכמה וליהנות מהפירות בעת שבוחרים. אז אם יש לך כסף פנוי, זה הזמן לבחון את מערך הפיקדונות של בנק מזרחי-טפחות וליהנות מעליות הריבית הנוכחית והעתידית, מאפשרות למשיכת הכספים בתקופה המתאימה לך, ומשקט נפשי.

עליית הריבית מחזירה את הפיקדונות למשחק

כולנו מרגישים בכיס את עליות המחירים - החל ממחירי המזון והדלק, דרך מחירי הדירות המאמירים, ועד חופשות ובילוי במסעדות. זוהי מגמה כלל עולמית אשר החלה עם ההתאוששות הכלכלית ממשבר הקורונה, והתעצמה בעקבות המלחמה באוקראינה שהביאה, בין היתר, לעליית מחירי הנפט וחומרי הגלם למזון ולתעשייה. 

אלא שכאשר המחירים עולים בחדות, האינפלציה מטפסת לרמות מדאיגות בכל העולם, וגם בישראל. כלומר, ככל שהאינפלציה גבוהה, הכסף שלנו קונה פחות. האינפלציה מסוכנת כיוון שעליות מחירים פוגעות ברמת החיים, ובמיוחד בשכבות החלשות. 

העלאת הריבית מרסנת את האינפלציה בכך שהיא מייקרת למעשה את מחיר הכסף. כך, כאשר ההלוואות וריבית האוברדרפט מתייקרות, הציבור מוציא פחות לצריכה - ובכך בעצם מצמצם את הביקושים ומאותת לכלל השחקנים במשק להוריד מחירים. להעלאת הריבית יש יתרון משמעותי גם בהפניית הכסף הפנוי של הציבור לחיסכון - ובכך מקווים לצנן מעט את שוק הנדל"ן הרותח. עליית הריבית אכן מחזירה את הפיקדונות למשחק, ומהווה הזדמנות לכל מי שהשאיר את הכספים בעו"ש, להמשיך לשמור על כספו וליהנות מהעליות. 

הפיקדון שומר על ערך הקרן

עד עתה, כשהריביות היו אפסיות, מי שחיפש להשקיע כסף פנוי ניתב אותו פעמים רבות לנדל"ן ולשוק ההון. אך מגמה זו מתהפכת, וחלק ניכר מהכספים יושקע כעת בבנקים - בפיקדונות ובמסלולים סולידיים נוספים. עבור משקיעים לטווח קצר או כאלה שאינם שועלי בורסה ותיקים, שוק ההון הופך לפחות בטוח וחושף את כספם לטלטלות וסיכונים. אמנם תמיד יש מניות שעולות גם בעת משבר ועשויות להניב תשואה חלומית, אך באותה מידה הן יכולות להתרסק בעשרות אחוזים ולמחוק את ההשקעה. 

השקעה בפיקדון, לעומת זאת, שומרת על ערך הקרן (הסכום שהושקע), ומוסיפה עליו ריבית שהופכת לאטרקטיבית בתקופה זו, בהתאם לטווח ההשקעה. זוהי השקעה מובטחת, ומטבע הדברים, ככל שההשקעה היא לתקופה ארוכה יותר, הריבית טובה יותר. חשוב לדעת שתמיד קיימת אפשרות להוציא את הכסף או חלק מן ההשקעה בהתאם לתנאי המסלול ולצורכי הלקוח. גם עבור מי "שיושב על הגדר" ומעריך שהריבית צפויה להמשיך לעלות, יש פיקדונות שמאפשרים ליהנות מהמשך עליית הריבית, אם זו תגיע בהמשך.

פירות ההשקעה 

מסלולי הפיקדונות בבנק מזרחי-טפחות מאפשרים בחירה בין נזילות גבוהה, תחנות יציאה קבועות או נזילות בהתראה מראש, ריבית מדורגת שעולה אחרי תקופה, יציאה מיידית או פיקדון סגור למספר שנים ללא נזילות. כאשר הריבית במשק נמצאת בפתח עידן של עליות, כדאי להכיר את משפחת הפיקדונות של בנק מזרחי-טפחות ולבחור במסלול השקעה בטוח וחכם. 

 • תפוז - פיקדון נזיל, בריבית מדורגת שעולה בטווחים קצרים, המאפשר משיכה של הכסף בהתראה של 35 יום מראש. 
 • רימונים - משפחת פיקדונות נזילים על בסיס פריים. לדוגמה: פיקדון לשנתיים עם אפשרות לתחנות יציאה כל 3 חודשים.
 • ענבים - פיקדון חיסכון, המאפשר הפקדות חודשיות בסכומים קטנים, על בסיס ריבית הפריים או הצמדה למדד.
 • ליצ'י - משפחת פיקדונות בריבית מדורגת, לתקופות שונות, עם תחנות יציאה בתקופות משתנות, בהתאם לסוג הפיקדון.
 • אננס - פיקדון לטווח בינוני-ארוך המאפשר נזילות יומית מאמצע התקופה, ומציע ריבית שהולכת וגדלה עם השנים החל מהשנה השלישית.
 • סברס - פיקדון לטווח ארוך עם אפשרות לנזילות בהתראה של 35 יום מראש.
 • קוקוס - פיקדון סגור לטווח ארוך בלי אפשרות למשיכת הכסף בתקופת הפיקדון, המציע ריבית אטרקטיבית לאורך התקופה. פיקדון קוקוס מציע גם אפשרות הצמדה למדד המחירים. 

רוצה ליהנות מעליית הריבית? אנו מזמינים אותך להיכנס לפירוט המלא של המסלולים ולבחור עוד היום פיקדון המתאים עבורך


 

הבהרות

 • האמור לעיל אינו מהווה מידע ממצה אודות אפיקי החיסכון הרלוונטיים
 • האמור לעיל הינו בבחינת מידע בלבד ואינו מהווה כלל וכלל הצעה לקבלת פיקדונות
 • תנאי הפיקדון המחייבים ייקבעו בהסכמה בין הצדדים במועד החתימה על הסכם הפיקדון בפועל
 • הבנק רשאי לשנות את התנאים בכל עת ללא הודעה מוקדמת
דרכים ליצירת קשר
המקצוענים בהשקעות לרשותך
נא למלא שם פרטי
נא למלא שם משפחה
נא למלא 9 ספרות כולל ספרת ביקורת
נא למלא מספר טלפון (ספרות בלבד)
רוצה לנהל את השקעותיך אצלנו?

המקצוענים בהשקעות שלנו זמינים לך גם ב-WhatsApp
וישמחו לתת את כל המידע

צ'אט WhatsApp השארת פרטים