Generic placeholder image

פיקדונות - אי של יציבות בתקופת אי ודאות

ריבית גבוהה היא הזדמנות לחזור לפיקדונות, שמהווים השקעה יציבה. סלסלת הפיקדונות של מזרחי-טפחות מוצעת לך עכשיו בתנאים אטרקטיביים במיוחד

הפיקדונות הבנקאיים היו מאז ומתמיד כתובת ללקוחות שחיפשו אפיק סולידי לכספם ושהעדיפו ריבית צנועה ובטוחה על פני אלטרנטיבות אטרקטיביות אך מסוכנות יותר. הריבית האפסית ששררה במשק בשנים האחרונות, לא ממש תרמה לפופולריות של הפיקדונות, ושלחה יותר ויותר אנשים לשוקי ההון והנדל"ן, ששברו שיאים.

הטלטלות שחוו בשנים האחרונות שוקי ההון והכספים בעולם, ובעקבות זאת גם בישראל, שינו את כללי  המשחק. בעקבות עלייה מהירה ומדאיגה באינפלציה בארה"ב, באירופה ובאופן מתון יותר גם אצלנו, העלו הבנקים המרכזיים את הריבית. וכך, כסף גדול שעד אז חיפש אפיקי השקעה עם תשואות גבוהות גם במחיר של סיכון גבוה, עשה את דרכו החוצה, אל חוף מבטחים - חשבון העו"ש והפיקדונות הבנקאיים.

החיים שלנו בשנים האחרונות יקרים הרבה יותר, ויש לכך סיבה. ההתאוששות הכלכלית ממשבר הקורונה גרמה לביקושים גוברים ולעליות מחירים בכל העולם, והמגמה נמשכה בעקבות המלחמה באוקראינה. מלחמת חרבות ברזל הביאה עמה גם העלאות מחירים רבות בארץ. את התוצאה אנחנו מרגישים בכיס כמעט בכל תחומי החיים. כפועל יוצא, מדד המחירים לצרכן עולה - והמשמעות היא שהכסף שלנו שווה פחות וקונה פחות. 

בעוד בנקים מרכזיים בעולם החלו במגמה של הורדת הריבית, בישראל הריבית ירדה פעם אחת בלבד, ובפעמיים האחרונות בנק ישראל הותיר אותה על כנה. כלומר, הריבית בישראל עדיין גבוהה, במטרה שהיא תביא לריסון בעליות המחירים ותחזיר את האינפלציה לרמה סבירה ונשלטת. סביבת ריבית גבוהה גורמת לרבים להשקיע את הכסף בפיקדונות ולא באפיקי השקעה שיש בהם סיכון רב.

פירות הפיקדונות

הטלטלה וחוסר היציבות גורמים לנו לחכות לימים עם קצת יותר ודאות כלכלית כדי להחליט האם ובמה להשקיע, ובינתיים הכסף "שוכב" בחשבון. חשוב לזכור שכשהכסף נמצא בעו"ש קורצת לנו אשליית העושר, ואנחנו מבזבזים יותר וחוסכים פחות.

אז מה נכון לעשות גם כדי לשמור על הכסף שלא יתבזבז על הוצאות לא מתוכננות, וגם כדי להפיק ממנו תשואה ראויה ומובטחת? בדיוק על השאלות הללו באה סדרת הפירות-פיקדונות של מזרחי-טפחות לענות. 

מזרחי-טפחות, כבנק המוביל את תחום הפיקדונות במערכת, מציע מגוון רחב של פיקדונות, לתקופות נזילות משתנות ובריביות אטרקטיביות במיוחד לתקופה זו. שמות משפחות הפיקדונות לקוחים מעולם הפירות ומבדילים בין טווחי ההשקעה, גובה הריבית והתנאים לצמיחתה של תשואה מושלמת: רימונים אם יש צורך בכסף בקרוב, פומלית אם ברצונך פיקדון שמצמיד את הכסף שלך למדד, ליצ'י או אננס לטווח בינוני עם ריבית מדורגת, או קוקוס - אם באפשרותך לחכות כמה שנים בסבלנות בלי לגעת בכסף. 

מסלולי השקעה בטוחים

מסלולי הפיקדונות בבנק מזרחי-טפחות מאפשרים בחירה בין נזילות גבוהה, תחנות יציאה קבועות או נזילות בהתראה מראש, ריבית מדורגת שעולה אחרי תקופה, ועוד. כאשר הריבית במשק נמצאת במגמה של עלייה, כדאי להכיר את משפחת הפיקדונות של מזרחי-טפחות ולבחור במסלול השקעה בטוח וחכם. 

 • תפוז - פיקדון נזיל, בריבית מדורגת שעולה בטווחים קצרים, המאפשר משיכה של הכסף בהתראה של 35 יום מראש.
 • פומלית - פיקדון המציע גם הצמדה למדד וגם ריבית קבועה וידועה מראש. 
 • רימונים - משפחת פיקדונות נזילים. לדוגמה: פיקדון לשנתיים עם אפשרות לתחנות יציאה כל 3 חודשים.
 • ליצ'י - משפחת פיקדונות בריבית מדורגת, לתקופות שונות, עם תחנות יציאה בתקופות משתנות, בהתאם לסוג הפיקדון.
 • אננס - פיקדון לטווח בינוני-ארוך המאפשר נזילות יומית מאמצע התקופה, ומציע ריבית שהולכת וגדלה עם השנים החל מהשנה השלישית.
 • סברס - פיקדון לטווח ארוך עם אפשרות לנזילות בהתראה של 35 יום מראש.
 • קוקוס - פיקדון סגור לטווח ארוך בלי אפשרות למשיכת הכסף בתקופת הפיקדון.

המקצוענים בהשקעות ממתינים לך

רוצה להפקיד לפיקדון? להתייעץ עם איש מקצוע ולבחור את הפיקדון המתאים לך? מרכז ההשקעות עומד לרשות לקוחות כל הבנקים בטלפון 8860*, בכל יום עד 23:00 בלילה ובימי שישי עד 13:00 בצהריים.
המקצוענים בהשקעות ישמחו להתאים את הפיקדון הרלוונטי עבורך, בהתאם לצרכים והמטרות שיוגדרו על ידך. בנוסף, ניתן לפנות לבנקאי בסניף מזרחי-טפחות הקרוב לביתך, או להשאיר פרטים באתר הבנק.

 

הבהרות

 • האמור לעיל הינו בבחינת מידע בלבד ואינו מהווה כלל וכלל הצעה להפקדה בפיקדונות
 • פרטי ההצעה המחייבים הינם בהתאם לתנאי הפיקדונות הרלוונטיים ובכפוף אליהם
 • מס ינוכה כחוק
 • הבנק רשאי לשנות את התנאים בכל עת ללא הודעה מוקדמת
דרכים ליצירת קשר
המקצוענים בהשקעות לרשותך
נא למלא שם פרטי
נא למלא שם משפחה
נא למלא 9 ספרות כולל ספרת ביקורת
נא למלא מספר טלפון (ספרות בלבד)
רוצה לנהל את השקעותיך אצלנו?

המקצוענים בהשקעות שלנו זמינים לך גם ב-WhatsApp
וישמחו לתת את כל המידע