מזרחי-טפחות - בנק השנה ב-2011

מזרחי-טפחות ממשיך לקבל הכרה בינלאומית על הישגיו: כמו בשנים 2009 ו-2010, גם השנה בחר המגזין הבינלאומי ה"גלובל פייננס" במזרחי-טפחות ל"בנק השנה בישראל"
כ"ג באדר ב, תשע"א, 29 במרץ, 2011

מזרחי-טפחות נכלל ברשימה של 25 בנקים שנבחרו על ידי המגזין לטובים ביותר בשנת 2011, בשווקים המפותחים. ברשימה מכובדת זו נכללים הבנקים המובילים בעולם מצפון אמריקה (בין השאר, מארה"ב ומקנדה), מאירופה (מרבית המדינות ביבשת להוציא איסלנד ואירלנד) וכן מאסיה/המזרח-התיכון.
 
על-פי ה"גלובל פייננס", הבנקים שנבחרו הם אלה שטיפלו בזהירות בצורכי לקוחותיהם בתקופה של "שווקים קשים", וכן הגיעו להישגים טובים יותר, תוך כדי כך שהם מניחים את היסודות להצלחתם גם בעתיד.
 
עורכי המגזין מציינים, כי הבחירה נעשתה הן על-פי משתנים כמותיים-אובייקטיביים ובהם: גידול בנכסים, רווחיות, פריסה גיאוגרפית, פיתוח עסקים חדשים וחדשנות במוצרים והן על-פי פרמטרים סובייקטיביים כגון: אנליזות וסקירות של אנליסטים לנושאי השקעות ודירוג אשראי, יועצים מתחום הבנקאות ומומחים מתעשיית הפיננסים. "השילוב בין המשתנים הללו הוביל לרשימת הבנקים המצטיינים שאולי אינם הגדולים ביותר, הוותיקים ביותר או בעלי המגוון הרחב ביותר במדינה שבה הם פועלים, אבל בוודאי הטובים ביותר - אותם בנקים שחברות בכל רחבי העולם היו שמחות לעשות איתם עסקים", נאמר בהודעת המגזין.
 
"אנו מציינים לשבח בנקים אלה הודות להישגיהם יוצאי-הדופן", אמר ג'וזף גיאראפוטו, המוציא לאור של המגזין. "המצב בשווקים הפיננסיים קשה במיוחד ובהחלט תיתכן שונות בין המצב במדינות השונות, אבל כל הבנקים הזוכים בלטו בנחישותם לספק את צרכי לקוחותיהם", אמר.
 
מנכ"ל מזרחי-טפחות, אלי יונס, אמר בתגובה להודעת המגזין, כי הזכייה השלישית ברציפות בתואר "בנק השנה בישראל" מהווה תעודת כבוד לעובדי הבנק ומנהליו, שהודות למחויבותם, מקצועיותם ומסירותם זוכה מזרחי-טפחות להערכה רבה, גם מעבר לים. טקס הענקת התעודות לבנקים המצטיינים יתקיים בוושינגטון בחודש ספטמבר.

לדיווחים והודעות קודמים