מזרחי-טפחות שובר את שיא ההנפקות בישראל

י"ד באלול, תשע"ד, 09 בספטמבר, 2014

בנק מזרחי-טפחות צפוי לגייס כ-3 מיליארד ₪


בשלב המוסדי שהתקיים אתמול (יום ב') קיבל הבנק התחייבויות בהיקף של כ-2.8 מיליארד ₪, מתוך ביקושים של קרוב ל-4 מיליארד ₪; בשלב הציבורי יציע הבנק סכום נוסף של 200 מיליון ₪; מתחילת 2014 ביצע מזרחי-טפחות שלוש הנפקות מוצלחות שבהן גייס סכום של קרוב ל-6 מיליארד ₪, תוך ניצול סביבת הריביות הנמוכה ששררה אי פעם במשק הישראלי


מזרחי-טפחות רושם בימים אלה שיא חדש בהנפקות אג"ח שבוצעו עד היום בישראל: הבנק צפוי להשלים השבוע גיוס ענק של כ-3 מיליארד ₪, בסדרת אג"ח בודדת, ובכך יעמוד היקף הגיוסים של הבנק מתחילת 2014 על כ-6 מיליארד ₪.

השלב הציבורי של ההנפקה התקיים אתמול (יום ב') ובו הציע הבנק, באמצעות מזרחי-טפחות חברה להנפקות בע"מ סדרה חדשה (38) צמודה למדד בדרגת פיקדון ובדירוג של +AA, במח"מ של 3.9 שנים. תשלומי הקרן יבוצעו ב-7 תשלומים שנתיים – הראשון שבהם בספטמבר 2015 והאחרון בספטמבר 2021.

בשלב הציבורי הגיעו ביקושים ערים של קרוב ל-4 מיליארד ₪ מצד עשרות רבות של גופים מוסדיים ופיננסיים, כשהבנק נענה מתוכם להתחייבויות בהיקף של כ-2.8 מיליארד ₪. ריבית הסגירה בשלב המוסדי עמדה על 0.41% בלבד, בתוספת הצמדה למדד.

ראוי לציין, כי ההצלחה של ההנפקה מרשימה עוד יותר לנוכח העובדה שכל הסכום – כאמור כ-3 מיליארד ₪, מגויס בסדרת אג"ח בודדת ולא בכמה סדרות.

מנכ"ל הבנק אלדד פרשר אמר, כי תוצאות ההנפקה מהוות עדות נוספת להערכה ולאמון הרב שרוחשים המשקיעים המוסדיים למזרחי-טפחות, להישגיו ולתוכנית האסטרטגית שלו.

ההנפקה הובלה ע"י חברת רוסאריו קפיטל.


לדיווחים והודעות קודמים