"בנק מזרחי-טפחות שוויץ" יימכר לבנק Hyposwiss

העסקה מהווה חלק ממהלך כולל של מזרחי-טפחות, לארגון מחדש של פריסתו הבינלאומית, תוך התמקדות בבנקאות עסקית בארצות הברית ובאנגליה * תמורת העסקה: כ-45 מיליון פרנק שוויצרי * בנק Hyposwiss מז'נבה מחזיק בנציגות בהרצליה ויש לו פעילות עסקית ענפה מול לקוחות ישראליים וקהילות יהודיות ברחבי העולם
כ"ח בטבת, תשפ"א, 12 בינואר, 2021

נחתמה העסקה למכירתו של "בנק מזרחי-טפחות שוויץ", לבנק Hyposwiss מז'נבה, תמורת כ-45 מיליון פרנק שוויצרי (כ-160 מיליון ₪).

לדברי מנכ"ל הבנק משה לארי, העסקה מהווה חלק ממהלך כולל לארגון מחדש של הפריסה הבינלאומית של מזרחי-טפחות. הכוונה היא לעבור ולהתמקד בעיקר בבנקאות עסקית בארצות הברית ובאנגליה, באמצעות סניפי הבנק בלונדון ולוס אנג'לס, תוך הגברת הסינרגיה ושיתוף הפעולה עם החטיבה העסקית בישראל.

"הצלחנו למנף באופן מיטבי את הנכסים והמוניטין המעולים של הבנק שלנו בשוויץ, ולייצר עסקה טובה לשני הצדדים", אמר מנכ"ל הבנק.

בנק Hyposwiss נוסד ב-1889 והינו בנק משפחתי המתמחה בבנקאות פרטית. מחזיקת המניות העיקרית בבנק היא משפחת לאווי, והמומחיות המרכזית שלו היא ניהול עושר פיננסי ללקוחות אמידים. הבנק השוויצרי, שהנהלתו וסניפו הראשי נמצאים בז'נבה, מתאפיין ביצירת קשרי לקוחות מעולים ובמתן שירות אישי בזמינות גבוהה. Hyposwiss מקיים קשרים עסקיים ענפים עם לקוחות ישראליים וקהילות יהודיות ברחבי העולם, והוא מחזיק בנציגות בהרצליה. רכישתו של "מזרחי-טפחות שוויץ" הממוקם בציריך, תאפשר לו להרחיב את מאגר הלקוחות בשוויץ ומחוץ לגבולותיה.
בכוונת Hyposwiss להשאיר בתפקידה את הנהלת הבנק הנרכש, על מנת להבטיח המשכיות ורצף שירות ללקוחות הבנק הנוכחיים.

לדיווחים והודעות קודמים