תלונה במשטרה בחשד לניסיון עוקץ

בתלונה שהגיש הבוקר הבנק במשטרת כרמיאל עולה חשד, כי לקוח שטוען כי נפגע כביכול מפעילותו של מנהל הסניף, ידע על העברת כספים לחשבונותיו, וכי המנהל, שעימו היו לו קשרים חברתיים, פעל תוך שיתוף פעולה שלו ובידיעתו
ט"ו באייר, תשע"א, 19 במאי, 2011

בהמשך לתלונה שהגיש בתחילת השבוע נגד מנהל סניף כרמיאל, התלונן הבוקר מזרחי-טפחות גם נגד לקוח בסניף, בחשד כי שיתף פעולה עם המנהל בניסיון לעקוץ את הבנק ולהתעשר על חשבונו.
 
בניגוד לטענת הלקוח, כי לא ידע כביכול על כך שמנהל הסניף פתח חשבונות על שמו, כבר בתחילת הבדיקה של הביקורת הפנימית מתברר, כי כספים בסכום מצטבר של לפחות כ-1.3 מיליון ₪, עברו בשנים האחרונות מחשבונות אלה לחשבונות האחרים שלו.
 
בהתחשב בעובדה, כי הלקוח העיד על עצמו רק באחרונה, כי הוא עוקב אחר חשבונותיו באינטרנט ומכיר כל פרט בהם, וזאת בנוסף למכתבים ולהודעות שהבנק שלח לביתו, ברור שהוא הבחין במקור הכספים שהוזרמו לחשבונותיו, וידע על קיומם של כל החשבונות שהיו על שמו בסניף.
 
עוד צוין בתלונה שהוגשה במשטרת כרמיאל, כי הלקוח ומנהל הסניף היו בקשרים חברתיים ארוכי שנים, וכי הלקוח הגיע לסניף לעתים תכופות, וקיים שיחות ממושכות עם המנהל בחדרו, מאחורי דלתיים סגורות.
 
העברת הכספים שהלקוח הבחין בה ומערכת היחסים הקרובה עם מנהל הסניף מחזקים אפוא את החשד, כי הלקוח, לא רק שידע על פעילותו של המנהל, אלא היה גם שותף פעיל בניסיון לעוקץ משותף של השניים, כנגד הבנק.
 
יצוין, כי עובדים בסניף הם שהתריעו בפני הביקורת הפנימית בבנק על התנהלות בלתי-תקינה של המנהל.
 
במקביל לפתיחת בדיקה מעמיקה, הגיש הבנק תלונה במשטרה נגד המנהל וכן דיווח על האירוע לבנק ישראל.
 
יודגש, כי לבנק יש די ביטחונות בחשבונות המדוברים.
 
דובר הבנק מציין, כי לקוחות שיימצא שנפגעו, בלא ידיעתם, יקבלו טיפול ומענה הולם.

לדיווחים והודעות קודמים