בנק מזרחי-טפחות יעביר מענק של עד 20,000 ₪ לבעלי עסקים בעוטף ובשדרות

לאחר שיצא עם סל הטבות והקלות נרחב בתחום המשכנתאות וניהול חשבון העו"ש למשקי בית, מציג מזרחי-טפחות את רשימת ההטבות שלו ללקוחותיו בעלי העסקים בכלל, בדגש על אלו הנמצאים בשדרות וביישובי העוטף
י"ד בחשון, תשפ"ד, 29 באוקטובר, 2023

מזרחי טפחות ממשיך להירתם ולתרום את חלקו למאמץ הלאומי, על רקע מצב המלחמה בדרום. לאחר שהודיע, כי יקצה עשרות מיליוני שקלים למימון מגוון פעולות תמיכה בתושבי הדרום, ובכלל זה אימוצם של העיר שדרות וקיבוץ כפר עזה, ולאחר שיצא עם סל הטבות והקלות נרחב למשקי הבית, כולל ביטול תשלום המשכנתה הקרוב לתושבי העוטף ושדרות, מציג הבנק את חבילת ההטבות הייחודית שלו ללקוחות הבנק בעלי העסקים, שפעילותם נפגעה משמעותית מאז פרוץ המלחמה.

את עיקר המאמץ מפנה הבנק לעסקים הנמצאים בשדרות וביישובי העוטף, שרובם המכריע מושבתים, או פועלים באופן חלקי בלבד. לבעלי עסקים אלה יעניק הבנק - באופן אוטומטי וללא צורך בפנייה אליו - מענק של עד 20,000 ₪, בהתאם לגובה האשראי שיש להם בבנק כיום, ועד לסכום מרבי של 2,000,000 ₪. המענק המיוחד ייכנס לחשבון בעלי העסקים בימים הקרובים. כמו כן, יאפשר הבנק לבעלי עסקים החווים קשיים תזרימיים בשל המצב, הלוואה של עד 50,000 ₪, ללא ריבית והצמדה, למשך 12 חודשים. בנוסף, יעמיד הבנק לעסקים אלו הלוואות של עד 1,500,000 ₪ מקרן החירום 'חרבות ברזל - צפונה דרומה', ללא עמלות.

בעלי עסקים שיש ברשותם פיקדון בבנק הסגור לתקופה ארוכה ונזקקים מיידית לכסף בחשבונם, יוכלו לשחרר עד 100,000 ₪ מהפיקדון, ללא קנס שבירה.
במקביל, הקים הבנק פלטפורמה דיגיטלית "כתום. ישראל", שבה מוצגים שירותים ומוצרים מאזור הדרום, על מנת לאפשר לאזרחים מכל רחבי המדינה להיחשף אליהם, לרכוש מהם מוצרים ולהסתייע בשירותיהם.

חבילת ההטבות של מזרחי-טפחות נותנת מענה גם לבעלי עסקים, שלא מאזור העוטף. בין השאר, מציע להם הבנק הלוואות שונות מהקרן בערבות המדינה, וכן אפשרות לדחות החזרים בהלוואות קיימות (קרן + ריבית) למשך 3 חודשים.

מנכ"ל הבנק משה לארי מסר: "בעלי עסקים ועצמאיים מיישובי הדרום נמצאים בחזית הלחימה וחווים ימים קשים ומורכבים של דאגה לשלומם ולשלום משפחתם. לכך נוספה גם הפגיעה הכלכלית, כאשר מאז ה-7 באוקטובר העסק שבבעלותם מושבת לחלוטין או פועל באופן חלקי בלבד. זה הזמן שלנו להתגייס עבורם, לחזק אותם ולעזור להם הן בסיוע כספי והן במעטפת של פתרונות מימון וליווי אישי של בנקאים מנוסים. בנק מזרחי טפחות ועובדיו מגויסים ומחויבים לתושבי הדרום, ונמשיך להיות לצידם עד שיוכלו לחזור לבתיהם ולשגרת חייהם".

 

* מתן כל סוג אשראי כפוף לשיקול דעת הבנק. אי-עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. הבנק רשאי לשנות את התנאים בכל עת, ללא הודעה מוקדמת.

לדיווחים והודעות קודמים