Generic placeholder image

חדש ממומחי טפחות: "משכנתא בטוחה", כדי שתוכלו להגיע לדירה משלכם גם בתקופה זו

משכנתא בטוחה, מסלול המשכנתא החדש של מזרחי-טפחות, מצטרף למגוון פתרונות ייחודיים שיעזרו לכם להגיע לבית משלכם

שוק הדיור עובר טלטלה בשנה האחרונה. מגאות ועליות מחירים, דרך עליית סביבת הריבית (שלאחרונה ירדה במעט על-ידי בנק ישראל), ועד המלחמה שהוסיפה לאי הוודאות השוררת בשוק. רוכשים שהתלבטו לפני המלחמה אם לרדת מהגדר ולרכוש דירה, חוששים כי בתום המלחמה, הפעילות במשק תזנק ואיתה גם הביקושים לדיור.

החשש הוא, שהביקושים הערים יפגשו מלאי נמוך של דירות מוכנות, והתוצאה תהיה עליות נוספות במחירי הנדל"ן. לכן, השאלה שמטרידה את הציבור שמעוניין לרכוש דירה - היום אולי יותר מתמיד - היא האם זה הזמן המתאים לקנות דירה ולהתחייב למשכנתא, בוודאי בימים אלה.

למי שכבר קיבלו החלטה ומעוניינים לרכוש דירה עכשיו, כדאי להכיר את הפתרון החדש של מזרחי-טפחות: "משכנתא בטוחה", וגם עוד כמה פתרונות חדשניים שמוביל הבנק, במטרה לסייע למי שרוצים לקחת משכנתא גם בתקופה מאתגרת זו.

כדאי להכיר: משכנתא בטוחה

המסלול החדש והייחודי שפותח לאחרונה במזרחי-טפחות ורלוונטי מאוד לתקופה זו של חוסר וודאות, הוא מסלול משכנתא בטוחה המבטיח שגובה ההחזר החודשי של המשכנתא יישמר יציב למרות שינויים שעשויים לחול בריבית בנק ישראל.

רוב לוקחי המשכנתאות, משלבים מספר מסלולים בתמהיל המשכנתא שלהם, במטרה לפזר את הסיכונים ולבנות תמהיל מאוזן וגמיש. מסלול הפריים הוא אחד המסלולים השכיחים בתמהיל והוא מושפע ישירות משינויים בריבית בנק ישראל.

ב-7 השנים שקדמו לאפריל 2022, לקוחות נהנו מיציבות במסלול הפריים, שכן ריבית בנק ישראל עמדה על 0.1%. המצב השתנה באפריל 2022, כשבנק ישראל העלה במספר פעימות את הריבית, בין היתר ככלי להתמודדות עם האינפלציה הגבוהה - עד לגובה של 4.5% כיום. כתוצאה מכך, לקוחות ששילבו מסלול פריים בהיקף משמעותי במשכנתא שלהם, חוו עלייה ניכרת בהחזרי המשכנתא החודשיים.

מסלול משכנתא בטוחה פותח כדי להבטיח יציבות בהחזרי המשכנתא החודשיים בתנאי סביבת ריבית עולה על-ידי שמירה על החזר יציב, אך נותן מענה גם למצב בו הריבית יורדת. זאת, כיוון שתקופת המשכנתא תתקצר ותאפשר ללווים חיסכון בסך סכומי ריבית מופחתים שישלמו בגין המשכנתא, כאשר גובה ההחזר אליו התרגלו יישאר יציב (בכפוף לשינויים הנובעים מחישוב של הריבית לפי מספר ימים מדויק בשנה ובחודש).

איך זה עובד? ההחזר החודשי במסלול זה נותר יציב באמצעות שינוי אוטומטי בתקופת המשכנתא בהתאם לשינויים בגובה הריבית. כשהריבית תעלה - תתבצע הארכת תקופת המשכנתא; וכשהריבית תרד - יתבצע קיצור של תקופת המשכנתא.

השמירה על גובה החזר יציב (למעט בתקופה בה מתבצעת דחיית תשלומים חלקית) תוך שינוי תקופת ההלוואה בעת שינוי ריבית, מתקיימת בכפוף לשני תנאים:

  1. הארכת תקופת המשכנתא לא תעלה על 30 שנה וקיצור התקופה לא יפחת מ-4 שנים
  2. גיל הלווה הצעיר במשכנתא נמוך מ-80.

משכנתא בקצב שלכם

מסלול נוסף ייחודי וותיק במזרחי-טפחות, מאפשר גמישות והתאמה אישית ליכולת הפיננסית של כל לקוח. מסלול משכנתא בקצב שלכם מתאים את גובה ההחזר החודשי ליכולת הכלכלית של המשפחה, בכל שלב בחייה. המסלול לוקח בחשבון גם שינויים עתידיים בהוצאות המשפחתיות, כמו תשלומים על גני ילדים, רכישות גדולות ועוד.

תמהיל המשכנתא נבנה מראש ביחד עם מומחה משכנתאות של הבנק, על פי לוח החזרים גמיש המתאים את עצמו לצורכי הלקוחות ויכולותיהם. כך למשל, זוג צעיר שנמצא בתחילת הקריירה שלו עם הכנסות נמוכות, יכול לשלם במסגרת מסלול ייחודי זה החזרים חודשיים נמוכים בתחילת התקופה, או אפילו לקבל דחייה מלאה או חלקית של ההחזר לתקופה מסוימת. בשלב מאוחר יותר, ההחזר החודשי יגדל בהלימה לגידול המתוכנן בהיקף ההכנסה המשפחתית.

יתרון נוסף ומשמעותי הוא שהמשכנתא ניתנת בריבית קבועה וידועה מראש לכל אורך התקופה, דבר שמקנה יציבות, ביטחון והגנה ללקוחות מפני עליות עתידיות בריבית.


הריבית על המינוס עלינו

בנוסף, מציע הבנק הטבה מיוחדת ללקוחות המשכנתא שיש להם גם חשבון עו"ש במזרחי-טפחות, שממנו משולמת ההלוואה. במסגרת זו, הלקוחות לא ישלמו ריבית על המינוס בחשבון העו"ש, עד גובה ההחזר החודשי של המשכנתא או עד לסכום של 6,000 ₪, הנמוך מביניהם. הטבה זו, שתינתן לתקופה של שנתיים, רלבנטית גם ללקוחות שכבר יש ברשותם משכנתא של מזרחי-טפחות ויפתחו עכשיו חשבון עו"ש בבנק, וגם ללקוחות חדשים, שבמועד לקיחת המשכנתא יפתחו חשבון עו"ש חדש בבנק. מדובר על הטבה אטרקטיבית במיוחד בתקופה שבה הריבית במשק גבוהה, כמו היום, והיא מאפשרת חיסכון משמעותי למי שיש להם הוצאות חודשיות גבוהות, ובנוסף נאלצים גם לשלם ריבית גבוהה על המינוס בחשבונם.

על לקוחות המעוניינים בהטבה זו לפנות לבנקאי האישי או לבנק באמצעות ערוצי ההתקשרות השונים.


למצוא את המסלול הטוב ביותר

כבנק הגדול בישראל בתחום המשכנתאות, מזרחי-טפחות ער לתנאי השוק המשתנים ופועל להעניק פתרונות מגוונים בהתאמה אישית לכל לקוח. גם בימים של ריבית עולה, הבנק עושה מאמצים ומציע פתרונות בעלי ערך, כדי שתוכלו להגיע לבית משלכם.

מתלבטים מהי הדרך הנכונה למשכנתא? פנו למומחים של טפחות בטלפון *8860

 

 

 

 

הבהרות

  • האמור לעיל הינו מידע כללי בלבד ואין לנקוט בפעולות אלא לאחר קבלת ייעוץ מקצועי מותאם אישית
  • האמור לעיל הינו בבחינת מידע בלבד ואינו מהווה כלל וכלל הצעה למתן הלוואה
  • בכפוף לשיקול דעת הבנק
  • אי-עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.
  • משכנתא בטוחה - סכום ההחזר החודשי עשוי להשתנות מחודש לחודש בהתאם לתנאי המסלול, כמפורט באתר הבנק. שינוי התקופה משפיע על סכום הריבית הכולל שישולם
  • משכנתא בקצב שלכם - בהתאם ללוח התשלומים במשכנתא שייקבע לפני ביצוע, בכפוף לתנאי המסלול
  • הריבית על המינוס עלינו - ההטבה תינתן לבעלי חשבון עו"ש במזרחי-טפחות ממנו משולמת המשכנתא, עד גובה ההחזר החודשי או עד סכום של 6,000 ₪ (הנמוך מביניהם). ההטבה תינתן למשך שנתיים
  • הבנק רשאי לשנות ולבטל את ההטבות בכל עת
דרכים ליצירת קשר
לקבלת הצעה מהמומחים של טפחות
נא למלא שם פרטי
נא למלא שם משפחה
נא למלא 9 ספרות כולל ספרת ביקורת
נא למלא מספר טלפון (ספרות בלבד)
רוצה לקבל הצעה למשכנתא?

מומחי משכנתא שלנו זמינים עבורך גם ב-WhatsApp וישמחו להתאים לך הצעה למשכנתא