Generic placeholder image

חושבים לעבוד מהבית? כך תכינו אותו למגורים ועבודה

תקופת הקורונה הפכה את העבודה מהבית לטרנד רווח. אולם, לא כל מרחב ביתי מותאם לכך ולעיתים נדרשת חשיבה והשקעה על מנת שהבית ישלב מגורים ועבודה.  בכתבה זו ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת בנושא, כדי שתוכלו לצלוח את העבודה מהבית בצורה אופטימלית

משרד ביתי ותשתיות מחשוב

1. ארגנו לכם סביבת עבודה שקטה ונוחה כך שתוכלו לבצע את העבודה בצורה יעילה וגם לבצע שיחות טלפון אם תצטרכו, ממש כמו במשרד. 
2. דאגו לרשת אינטרנט יציבה ומהירה, ציוד מחשב תקין, קו טלפון נייח או נייד, שולחן וכיסא  שישמור לכם על הגב.
3.  מומלץ לשדרג את המשרד הביתי גם ב:

 •  מצלמת וידאו איכותית עם רמקול שתאפשר לכם לנהל שיחות זום בנוחות מול המחשב. 
 •  אוזניות עם רמקול.  
 •  מסך עבודה, הניתן לחיבור לנייד שלכם עם כבל HDMI.
 •  מקלדת ועכבר נוחים ומתאימים. 
 •  מדפסת במקרה הצורך.שגרת העבודה

איך לשמור על שגרת עבודה נעימה, שאינה פוגעת בחיי הבית והמשפחה ואינה מושפעת מהם?

 1. קבעו לכם באיזה שעה אתם מתחילים ומסיימים את יום העבודה. מסגרת הזמן הזו תעזור לכם לשמור על הפרדה בין שעות העבודה ובין שעות הפנאי והמשפחה. 

 2. התארגנו בבוקר בדיוק כמו שאתם יוצאים ליום עבודה. וותרו על האופציה של זום בפיג'מה, ושמרו על הופעה ייצוגית.

 3. התמקדו בסדר יום קבוע והיזהרו מגנבי זמן כמו כביסה, טלוויזיה וקפה עם חברים. אמנם אתם בבית, אבל המשימות שלכם לא יתבצעו מעצמן.

 4. בסוף יום העבודה שלכם סדרו את המשרד, כבו את המחשב וסיימו לעבוד. ככל שתצליחו ליצור גבול בין שעות העבודה ושעות המנוחה, תיהנו מניצול כל היתרונות של העבודה מהבית ותיהנו מפרודוקטיביות ומסיפוק מקצועי.


בנינו עבורכם שני כלים שימושיים שיסייעו לכם לממש את ההמלצות: 
1. צ'ק ליסט שבאמצעותו תוכלו לייצר עבורכם סביבת עבודה אידאלית. 
2. לוח תכנון שבועי שיעזור לכם לתכנן את הימים בהם אתם עובדים מהבית. 


משדרגים את המשרד הבית? אלה כל האופציות למימון: 

 • הלוואה רגילה- היתרון הגדול של הלוואה זו היא בפשטות קבלת ההלוואה, מגישים בקשה לבנק ואם הבנק מאשר את ההלוואה, תצטרכו רק לחתום על מספר מסמכים וסיימתם. יחד עם זאת, הלוואה מסחרית רגילה מחשבון העו"ש ניתנת לתקופה קצרה יחסית, כך שנטל ההחזרים יכול להיות כבד ברמה החודשית וגם הריביות גבוהות יחסית.

 •  הלוואת משכנתא לשיפוץ- כן יש כזו הלוואה! מדובר על הלוואה הדומה להלוואת משכנתא, הניתנת בריבית אטרקטיבית (יותר מהלוואה לכל מטרה) ובפריסה רחבה (אפילו עד 30 שנה), כך שההחזרים החודשיים לא יכבידו עליכם.

 •  "כרטיס טפחות"- הלוואה זו רלוונטית רק אם אתם עומדים לקחת משכנתא בטפחות או אם אתם כבר בעלי משכנתא בטפחות. מדובר על כרטיס המאפשר לקבל מסגרת אשראי נוספת של עד 120,000 ₪ בריבית אטרקטיבית, בפריסה ארוכה (עד 20 שנה). ההלוואה  בשיטת "לא ניצלת, לא שילמת" (יתרון משמעותי למשפצים את הבית שלא יודעים בדיוק כמה כסף יצטרכו כשמתחילים בשיפוץ). בנוסף, הכרטיס מעניק הטבות אטרקטיביות ברשתות ובתי עסק לבית והחזר כספי של 2% ברכישה עם הכרטיס ברשתות ובתי עסק אלו, כך שניתן ליהנות גם מפריסה רחבה וגם מהנחה במעמד הקנייה .עצמאים ופרילנסרים חוסכים בהוצאות משרד 

העצמאים והפרילנסרים גילו מזמן את העבודה מהבית.  אחד היתרונות הכלכליים של עבודה מהבית הוא חסכון בהוצאות. בנוסף לכך שלא צריך לשלם שכירות על המשרד, אתם יכולים לרשום חלק מההוצאות שלכם על חשבון העסק. 


בין ההוצאות הניתנות להחזר במע"מ ומס הכנסה ניתן למנות: הוצאות על בניית והתאמת חדר לצורכי עבודה, אבזור וריהוט, הוצאות תקשורת, החזר חלקי על ארנונה, חשמל ודמי ועד הבית, ואפילו החזר על החלק היחסי מהוצאות הריבית על המשכנתא (בגובה של 80% מהחלק המיוחס לסביבת העבודה). שווה מאוד להתייעץ עם רואה החשבון שלכם ולקבל ממנו הנחיות מדויקות כיצד לנצל את כל ההטבות המגיעות לכם. לסיכום, אנו ממליצים להיערך ולשפר את תנאי העבודה, כך שיקלו עליכם ועל בני המשפחה בהתנהלות היומית לאורך זמן. 


הבהרות

 • האמור לעיל הינו בבחינת מידע בלבד ואינו מהווה כלל וכלל הצעה למתן אשראי
 • מתן כל סוגי אשראי וכרטיסי האשראי, סוג הלוואה וביטחונות בכפוף לשיקול דעת הבנק.
 • אי-עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.