Generic placeholder image

כל מה שצריך לדעת על ייעוץ פנסיוני במזרחי-טפחות

חיסכון פנסיוני הוא אחת מההשקעות החשובות ביותר, אך למרות זאת רבים מאיתנו לא מעורים בפרטיו ולא יודעים מה צפוי לנו בגיל הפרישה. כדי לשנות זאת כדאי לפגוש יועץ פנסיוני. ייעוץ פנסיוני במזרחי-טפחות יעזור לכם לתכנן את עתידכם הכלכלי

במשך שנים רבות אנו עובדים קשה על מנת שנוכל לחיות ברווחה ולהקים תא משפחתי משגשג ויציב. השנים הללו, בהן חלק כה גדול מהזמן שלנו מושקע ביצירת הכנסות, חשובות עבור העתיד לא פחות מאשר ההווה. 

בדיוק מסיבה זו אנחנו מנסים לחסוך כמה שיותר - לא רק בשביל לממן את ההוצאות שלנו היום, אלא גם כדי לשמור על רמת חיים דומה לאחר שנפסיק לעבוד. אתם מכירים את זה תחת השם "חיסכון פנסיוני", וסביר להניח שאתם מודעים לחשיבותו, אבל כמה אתם יודעים על חיסכון פנסיוני ועל מצב החיסכון שלכם בפרט?

אם הידע שלכם מסתכם בעובדה שאתם או המעסיקים שלכם מבצעים הפקדות לפנסיה, אבל לא ממש נכנסתם לפרטים, כדאי לשנות את זה. למרבה הצער, רבים מגלים בעת היציאה לגמלאות שאין להם קצבת פנסיה מספיקה, ומבינים מאוחר מדי כי חיסכון פנסיוני הוא השקעה שאסור להישאר אדישים אליה. מה עושים? לא צריך להתאמץ יותר מדי, רק לפגוש יועץ פנסיוני שיעזור לכם לדאוג לעתיד כלכלי טוב. 

מי צריך יועץ פנסיוני אובייקטיבי?

במילה אחת - כולם. תמיד ניתן לחפש דרכים לשפר חיסכון פנסיוני או להוזיל עלויות. אמנם החוק קבע הפרשת פנסיה חובה לשכירים והחל מ-2017 הוא מחייב גם הפרשת פנסיה לעצמאי, אבל זה רק אומר שיש לך חיסכון פנסיוני כלשהו, ולא שהוא המותאם ביותר לצרכיך. להחליט כמה ואיך לחסוך, להבין באפיקי השקעה, מוצרי חיסכון ומסים, זה מורכב מאוד. לכן ייעוץ פנסיוני עשוי לסייע לך.

כדאי להיפגש עם יועץ פנסיוני כבר בגיל צעיר, עם ההשתלבות הראשונית בשוק העבודה, ולקבל ייעוץ פנסיוני אחת לכמה שנים לאורך החיים. חשוב לוודא שהיועץ הפנסיוני שעמו נפגשים אובייקטיבי לחלוטין ופועל מתוך האינטרסים שלכם בלבד, ולא משיקולים אחרים. כך, תישארו עם היד על הדופק ותקבלו את כל האפשרויות לצבירת חיסכון פנסיוני משמעותי. 

לא דאגתם לזה בצעירותכם? לא נורא! גם אם אתם מועסקים כבר שנים רבות ויש לכם קרן פנסיה או מוצר חיסכון אחר, עדיין אפשר לחשוב קדימה ולשפר את המצב. בנוסף, ישנה חשיבות רבה בקבלת ייעוץ פנסיוני לפני הפרישה, על מנת לקבל החלטות מושכלות בנוגע לאופן מימוש כספי הפיצויים והכספים שנצברו.

באילו מצבים ייעוץ פנסיוני יכול להועיל במיוחד?

מעבר לצורך התמידי במעקב אחר חיסכון פנסיוני ובביצוע פעולות מפעם לפעם במטרה למקסם את החיסכון, יש תרחישים בהם יועץ פנסיוני נדרש באופן מיוחד:

 • עם ההצטרפות למעגל העבודה לראשונה ובעת מעבר בין עבודות
 • בעזיבת מקום עבודה / פיטורין ועד למציאת מקום עבודה חדש
 • בעת שינוי הסטטוס המשפחתי - נישואין, לידת ילד, או גירושין.
 • כאשר מתקרבים לגיל פנסיה ומעוניינים להתחיל לתכנן את הפרישה
 • אנשי צבא לקראת היציאה לאזרחות והשתלבות בשוק העבודה
 • עצמאים המחויבים לבנות לעצמם תוכנית פנסיונית
תפקידו של יועץ פנסיוני הוא לבחון את מצב החיסכון הפנסיוני של הלקוח, להבין את מטרותיו כולל שינויים מתוכננים במצב האישי, ולספק לו המלצות מנומקות היטב לקראת העתיד. עם זאת, חשוב לדעת כי ייעוץ פנסיוני אינו מוגבל רק לתוכניות הפנסיה עצמן ולמרכיבים שונים שלהן כמו קרן פנסיה, קופת גמל או קרן השתלמות.

מה כולל ייעוץ פנסיוני במזרחי-טפחות?

 • עוד לפני הפגישה הראשונה שלכם עם יועץ פנסיוני בסניף הבנק, תתבקשו לתת אישור לפנות למסלקה הפנסיונית ולקבל את ריכוז כלל המוצרים הפנסיוניים הנמצאים בבעלותכם, בהתאם להנחיות הרגולטוריות.

 • המסלקה הפנסיונית שואבת את המידע מכל הגופים אשר משווקים מוצרי ביטוח, פנסיה וגמל. הגעתם בעבר למקום עבודה חדשה והפגישו אתכם עם סוכן ביטוח, אבל אתם לא זוכרים את תוכן הפגישה? המסלקה זוכרת, רק צריך לשלוף את המידע. לאחר שתאשרו לבנק לקבל את המידע עליכם, תוכלו להתחיל בתהליך ייעוץ פנסיוני. 

 • בשלב זה, תגיעו לפגישת ייעוץ פנסיוני בבנק, בה יועץ פנסיוני אובייקטיבי יבחן את הנתונים האישיים שלכם, יברר אתכם את מקורות ההכנסה שלכם וינסה להבין באיזו רמת סיכון אתם מעוניינים ויכולים להשקיע. היועץ יבחן גם את מצבכם המשפחתי ואת הצרכים וההעדפות שלכם, וימליץ לכם על התוכנית הפנסיונית המתאימה עבורכם מתוך מגוון המוצרים הקיימים בשוק. רמת הסיכון תותאם עבורכם אישית, באמצעות מודל מתוחכם וייחודי.

 • בניית חיסכון פנסיוני בבנק מזרחי-טפחות נעשית תוך התחשבות בכלל המאפיינים והצרכים שלכם: גובה הפקדות אפשרי לפנסיה, גיל, מצב משפחתי, מצב בריאותי, תחום העיסוק שלכם וגם, כמובן, דמי הניהול, מסלול ניהול ההשקעות ועוד.

 • לאחר פגישת הייעוץ הראשונה, תקבלו ייעוץ פנסיוני מתמשך על מנת להתאים את המוצרים הפנסיוניים לשינויים בחייכם, דוגמת שינוי במצב המשפחתי או שינוי תנאים במקום העבודה. היועץ הפנסיוני בבנק ילווה אתכם ויבצע מעקב מתמיד אחר מוצרי הפנסיה השונים ויעדכן את המלצותיו בהתאם. הליווי המתמשך נעשה באמצעות יועצים מומחים.

מהם היתרונות של ייעוץ פנסיוני במזרחי-טפחות?

 • היועצים הפנסיוניים של מזרחי-טפחות אובייקטיבים ובעלי ידע וניסיון רב, והם יכולים לסייע לכם לחסוך טוב ונכון יותר, מתוך שיקולים מקצועיים בלבד תוך ראייה הוליסטית של מצב החיסכון הפנסיוני.
 • במזרחי-טפחות אתם נהנים מפגישת ייעוץ פנסיוני ללא עלות מצדכם.
 • מערכת ייעוץ פנסיונית מתקדמת וחכמה, מהטובות ביותר בשוק, שנועדה למקסם את החיסכון הפנסיוני.

  שירותי הייעוץ הפנסיוני במזרחי-טפחות מבוססים על ערכים של אמינות, יושרה, הגינות ושקיפות. היועצים שואפים תמיד לטוב ביותר עבור הלקוחות, ופועלים תוך ביסוס אמון מלא לאורך כל התקופה. הם מחויבים לקדם את האינטרסים של הלקוחות, בין אם במתן הסברים מקיפים או בתגובות מהירות לבקשות. 


 

הבהרות

 • האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ ו/או המלצה לרכישת מוצר פנסיוני ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ / שיווק פנסיוני בידי בעל רישיון עפ"י הדין המתחשב בנתונים ובצרכים הפרטניים של כל אדם.
 • הצטרפות למוצר פנסיוני או הישארות בו עקב הייעוץ מזכה את הבנק בעמלות הפצה מהיצרנים הפנסיונים בהתאם לחוק.
 • מתן יעוץ פנסיוני על ידי הבנק כפוף לחתימה על הסכם ייעוץ, להוראות הדין ולהוראות ההסכם.
 • האמור לעיל הינו למטרות אינפורמציה בלבד ומובא כחומר רקע בלבד.
דרכים ליצירת קשר
לקביעת פגישת ייעוץ פנסיוני ללא תשלום
נא למלא שם פרטי
נא למלא שם משפחה
נא למלא 9 ספרות כולל ספרת ביקורת
נא למלא מספר טלפון (ספרות בלבד)