Generic placeholder image

כל הדרכים הביתה: לקחת משכנתא כשמחירי הדיור עולים

משבר הדיור בישראל לא ייפתר בטווח הקרוב, אבל זה לא אומר שחלום הדירה מתרחק. לבנק מזרחי-טפחות יש מגוון פתרונות ייחודיים שכדאי שתכירו

משבר הדיור בישראל ממשיך לגרום לביקושים גבוהים, כאשר בשנים האחרונות אנחנו עדים לעלייה משמעותית במחירי דירות לרכישה, לצד נסיקה גם בעלויות השכירות. למרות התייקרות משמעותית של מגוון מוצרים ושירותים במשק, ההוצאה הגבוהה ביותר לאדם בישראל היא עדיין סעיף הדיור, בין אם מדובר בשכירות ובין אם מדובר בהחזר משכנתא. יחד עם זאת, רבים חוששים לפספס את ההזדמנות לרכוש דירה, מאחר שרוב התחזיות לא צופות ירידת מחירים בטווח הקרוב.

מתלבטים אם זה הזמן לקחת משכנתא? ריכזנו עבורכם כמה פתרונות ייחודיים למזרחי-טפחות, הבנק המומחה למשכנתאות בהתאמה אישית, שכדאי להכיר בדרך לדירה משלכם.


לא לבנות על שינוי עכשיו

אחת הבעיות המרכזיות בנוגע לדיור היא שבניגוד לתוכניות ממשלתיות אחרות לריסון מחירים, בתחום הנדל"ן השינוי יהיה איטי במיוחד, בעוד שהגידול הטבעי באוכלוסייה נמשך כרגיל ועמו הביקוש הגובר לדירות. כלומר, גם מהלכים שיינקטו כעת להגדלת ההיצע, כמו הפשרת קרקעות וקידום תוכניות בנייה נרחבות, יורגשו במשק רק בעוד שנים.

בנוסף, אנו מושפעים מתמורות וממשברים גלובליים. כך למשל, מגפת הקורונה הובילה לעלייה חדה במחיר חומרי הגלם והשינוע שלהם לארץ, והמלחמה באוקראינה גרמה גם היא לגל של התייקרויות - החל ממזון, דרך אנרגיה ועד חומרי גלם לבנייה.

במקביל, הריבית האפסית ששררה במשק יחד עם מיסוי נמוך יחסית על רכישת דירות להשקעה תרמו גם הם לעלייה במחירים, כיוון שהם הובילו משקיעים פוטנציאליים לבחור בנתיב הנדל"ן על פני השקעות סולידיות בבנק, כהכנסה פאסיבית קבועה. בחודשים האחרונים ניכרת הקפאה של מחירי הדיור באזורים מסוימים במדינה, והתמתנות משמעותית באזורים אחרים, וזאת בעיקר בשל צעדי בנק ישראל והגדלת מחיר הכסף באופן חד.


עזרה מההורים - לא מה שחשבתם

כשמחירי השכירות ממשיכים להאמיר, ולא רק בתל אביב, צעירים רבים שואלים את עצמם האם כדאי להתחייב לעסקה הגדולה בחיים ולקחת משכנתא, או להמשיך להתגורר בשכירות. אך מה עושים צעירים או זוגות בראשית דרכם שמעוניינים לרכוש דירה, אבל אין להם את ההון העצמי הנדרש ללקיחת משכנתא? במחירים של היום, אפילו עם עזרה מהמשפחה למי שיכול, חלום הדירה עדיין רחוק.

אחד הפתרונות היצירתיים הוא להיעזר בהורים - בלי לקחת מהם כסף. איך זה אפשרי? במזרחי-טפחות קיים מוצר שנקרא "עזרה לבן משפחה", המאפשר להיעזר בהורים כדי להגיע לדירה משלכם. באפשרות ההורים לשעבד עד 50% מהנכס שלהם על מנת לסייע לכם עם ההון העצמי לדירה. ההלוואה ניתנת בפריסה ארוכה ובתנאים נוחים.


מסלול החזר גמיש

מוצר ייחודי נוסף למזרחי-טפחות, הוא "משכנתא בקצב שלך". זהו מודל המעניק לכל לקוח אפשרות לבניית תמהיל מותאם אישית. לדוגמה, ניתן להחליט שהסכום הראשוני שיופרש להחזר משכנתא יהיה נמוך יחסית, וכאשר הילדים יסיימו ללמוד בגנים פרטיים, הסכום יגדל. מסלול "משכנתא בקצב שלך" מאפשר גמישות מרבית למי שרוצים לתכנן את העתיד, אך חוששים להתחייב לסכום החזר קבוע.


שוכרים ומשכירים: ליהנות מהכנסה קבועה

מגמה שהפכה לרווחת היא משפחות שרוכשות דירה, אך ממשיכות לגור בשכירות. פתרון זה מאפשר לתושבי המרכז להמשיך לגור בקרבת מקום העבודה, ובמקביל ליהנות מהכנסה קבועה מהשכרת נכס, שמסייעת לצמצם את ההוצאה החודשית על סעיף הדיור. כאשר המשפחה מתרחבת, אפשר להשתדרג לדירה גדולה יותר בשכירות. לרשות המתגוררים מחוץ למרכז יש כיום יותר אפשרויות, הן בשל העובדה שמחירי הדיור עדיין נמוכים יחסית לאזורי הביקוש, והן בשל תמריצים שהמדינה מעניקה.


מגוון פתרונות רחב

כבנק המוביל והגדול בישראל בתחום המשכנתאות, מזרחי-טפחות מעניק את מגוון הפתרונות הרחב ביותר - גם בעת לקיחת המשכנתא וגם בשלבים מתקדמים יותר, של מיחזור לצורך שינוי תמהיל המשכנתא. עם עליית הריבית במשק, והחשש של לוקחי משכנתא מעלייה משמעותית בהחזרים, מציע הבנק מגוון רחב של תמהילי משכנתאות, שיתאימו לכל לקוח באופן פרטני, ויסייעו לכם להיכנס לבית שעליו חלמתם.

בואו להתייעץ עם מומחי המשכנתאות שלנו, הזמינים לכם גם בטלפון 8860*, בצ'אט, בוואטסאפ או בסניפים.

 

 

 

הבהרות

  • האמור לעיל הינו למידע כללי בלבד ואינו מהווה הצעה למתן השירות.
  • מתן כל סוגי אשראי וכרטיסי האשראי, סוג הלוואה וביטחונות בכפוף לשיקול דעת הבנק.
  • אי-עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.
  • בהתאם ללוח התשלומים במשכנתא שייקבע לפני ביצוע בכפוף לתנאי המסלול.
דרכים ליצירת קשר
לקבלת הצעה מהמומחים של טפחות
נא למלא שם פרטי
נא למלא שם משפחה
נא למלא 9 ספרות כולל ספרת ביקורת
נא למלא מספר טלפון (ספרות בלבד)
רוצה לקבל הצעה למשכנתא?

מומחי משכנתא שלנו זמינים עבורך גם ב-WhatsApp וישמחו להתאים לך הצעה למשכנתא

אישור משכנתא מיידי