כלים לשירותך

אזור אישי
GPS טפחות מאפשר התכתבות עם בנקאי ומעקב אחרי בקשת ההלוואה

ההחלטה על קניית הדירה

לפניכם כמה טיפים שיעזרו לכם בתהליך הבחירה:
 
סביבה - לפני שאתם בוחרים את הדירה עצמה, בחנו את הסביבה שאתם רוצים לגור בה. סיירו באזור, דברו עם השכנים, בדקו את מוסדות החינוך והתחבורה הציבורית.

בחירת הדירה - בדקו את סביבת הבניין והדירה, בדקו מי בנה את הבניין ומתי, הביטו מהחלונות ושימו לב אם יש מפגעים או מטרדים סביב.

בנייה באזור - האם מתוכננת בנייה באזור? כביש חדש? אזור מסחרי גדול? גינה ציבורית? כדי לברר את הפרטים הללו ניתן לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה של הרשות מקומית.
 
בקרו בדירה ובבניין בשעות הלילה, בשעות היום ובסופי שבוע - רצוי לשאול דיירים על איכות החיים בבניין, על טיב השכנים, על מצב הניקיון והרעש, על התחזוקה ואם ישנן בעיות אחרות בבניין. 
 

בקנית דירה מיד שנייה

 
ייתכנו הבדלים בין שטח הדירה הרשום בטאבו, השטח המופיע בחשבונות הארנונה והשטח כפי שהוא בפועל. התייעצו עם עורך הדין שלכם בעניין זה, בין היתר בשאלה האם  כל התוספות נעשו על פי היתר בנייה כדין. 
 

מימון הדירה

 
מחיר הדירה – תוכלו לבדוק את מחיר הדירה בשנה האחרונה.
 
תכנון פיננסי - לפניי שתחליטו על הקנייה חשוב לבצע תכנון פיננסי מקיף, לחשב את גובה ההלוואה וסוג ההלוואה​ המתאימה ביותר עבורכם, כמו גם את יכולתכם לעמוד בתשלומים החודשיים. לחישוב התשלומים מומלץ להיעזר במחשבוני החזר משכנתא. 

המידע במדריך זה אינו בבחינת ייעוץ ואינו מחייב את הבנק